INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

Preşedintele lui Napoli: "Cavani e mai bun decât Ibrahimovic!"

Articol de GSP - Publicat luni, 20 decembrie 2010 00:00

Entuziasmat după cele 4 victorii consecutive obţinute de echipa sa în această lună, Aurelio De Laurentiis, preşedintele lui Napoli, îl consideră pe Edison Cavani un jucător mai bun decât starul lui AC Milan, Zlatan Ibrahimovic.

"Îl prefer pe Cavani în detrimentul lui Ibrahimovic. E mai tânăr şi e jucătorul meu. Campionul nostru a reuşit ceva special în meciul cu Lecce."

Ieri, Napoli a învins Lecce cu 1-0 după un gol marcat de Cavani în minutul 93  Este pentru a doua oară la rând când uruguayanul aduce victoria echipei sale în minutele de prelungiri, după meciul cu Steaua din Europa League.

Cu această victorie napoletanii au urcat pe locul 2 în Serie A, la 3 puncte în urma liderului AC Milan.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”