INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG - STRASBOURG

PSG - STRASBOURG 1-0 // VIDEO + FOTO Neymar, gol din „foarfecă” în prelungiri! Le-a răspuns fanilor

Articol de - Publicat sambata, 14 septembrie 2019 18:27

Brazilianul Neymar (27 de ani) a marcat un gol spectaculos, din „foarfecă”, în victoria lui PSG cu Strasbourg, scor 1-0. A fost primul meci în sezon al atacantului, dorit de Barcelona și alte superputeri în mercato.

Din 11 mai, de la 2-1 cu Angers, nu mai jucase Neymar pentru PSG.

Voia să părăsească Parisul, toată vara s-a vorbit doar despre întoarcerea brazilianului la Barcelona. Transformându-i în dușmani pe ultrașii roș-albaștrilor.

Până la urmă, Neymar a rămas la parizieni, iar astăzi a evoluat din nou pe Parc des Princes. Fanii radicali îl avertizaseră că îl vor fluiera la revenire și nu l-au cruțat.

„Neymar Senior, vinde-ți fiul pe Vila Mimosa” a stat scris pe un banner, care făcea referire la un cartier din Rio de Janeiro recunoscut pentru bordelurile sale.

Însă Ney s-a revanșat. I-a cucerit din nou pe suporteri. În al doilea minut de prelungire, a înscris cu stângul, din foarfecă! Un gol superb. 1-0. A mai punctat o dată (90+5), reușită anulată de VAR pentru ofsaid.

Au debutat la PSG și Keylor Navas (titular), și Mauro Icardi (intrat în minutul 63).

FINAL » PSG - Strasbourg 1-0

• A marcat: Neymar 90+2

Echipele de start:

PSG: Navas - Dagba, T. Silva, Diallo, Kurzawa - Verratti, Gueye - Sarabia, Neymar, Di Maria - Choupo-Moting
Antrenor: Tomas Tuchel

Strasbourg: Sels - Simakan, Kone, Mitrovic, Djiku - Lala, Bellegarde, Sissolo, Carole - Thomasson - Ajorque
Antrenor: Thierry Laurey

VEZI ȘI:

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

EXCLUSIV: Anunțul momentului pentru Gigi Becali » Fotbalistul se întoarce la FCSB: „Direct atacant îl bag!”