INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PSG - STRASBOURG 2-2

PSG - STRASBOURG 2-2 » Campioana Franței, remiză surprinzătoare! Choupo-Moting a oferit ratarea anului în fotbalul mondial

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 aprilie 2019 23:50

PSG a remizat pe teren propriu în etapa a 31-a de Strasbourg, scor 2-2, după ce campioana Franței a condus cu 1-0.

Choupo-Moting a fost văzut perfect în centrul careului de Dagba și a deschis scorul în minutul 13. Da Costa, nemarcat, a egalat în minutul 26. Choupo-Moting a mai avut o ocazie incredibilă în prima parte, când practic de pe linia porții n-a reușit să înscrie.

psg

Strasbourg a intrat în avantaj la pauză prin reușita lui Goncalves din minutul 38, care a marcat cu un șut superb de la 25 de metri. Kehrer ('82) a stabilit scorul final.

PSG continuă să fie lider în Ligue 1, cu 81 de puncte, la 20 de lungimi de urmăritoarea Lille. Podiumul e completat de Lyon, cu 56 de puncte. Strasbourg e abia pe locul 9, cu 43 de puncte.

PSG - Strasbourg 2-2
Au marcat: Choupo-Moting '13, Kehrer '82 / Da Costa '26, Goncalves '38

Click AICI pentru statistici!

Echipe de start:

PSG: Buffon - Dagba, Silva, Kimpembe, Kurzawa - Alves, Paredes, Verratti, Bernat - Nkunku, Choupo-Moting
Rezerve: Areola, Draxler, Kehrer, Mbappe, Nsoki
Antrenor: Thomas Tuchel

Strasbourg: Sels - Lala, Caci, Mitrovic, Martinez, Carole - Goncalves, Prcic, Sissoko - Da Costa, Ajorque
Rezerve: Kamara, Fofana, Grandsir, Lienard, Mothiba, Ndour, Zemzemi
Antrenor: Thierry Laurey

Pentru acest meci, PSG nu i-a avut la dispoziție pe Neymar, care are în continuare probleme medicale, în timp ce Cavani, Di Maria și Meunier au fost indisponibili. La Strasbourg nu a jucat mijlocașul Adrien Thomasson, care este suspendat.

Vezi AICI clasamentul din Ligue 1

VEZI ȘI:

VIDEO+FOTO S-a decis titlul în Spania! Barcelona e 99% campioană după victoria din derby

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”