INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  GETAFE - REAL MADRID 2-4

Real cîştigă la Getafe şi rămîne lider

Articol de GSP - Publicat joi, 25 martie 2010 00:00

Real Madrid a învins în această seară în deplasare, la Getafe, cu 4-2, şi a rămas lider în Primera Division, la egalitate cu Barcelona, dar cu un golaveraj superior. Madrilenii şi catalanii au cîte 71 de puncte, dar Casillas şi compania au cu 8 goluri mai mult.

Golurile "galacticilor" au fost înscrise de Cristiano Ronaldo, în minutele 13 şi 37, şi de Higuain, în minutele 20 şi 23. Pentru gazde au marcat Parejo, în minutul 38, şi Pedro Leon, în minutul 80.

Higuain ajunge astfel la 22 de goluri marcate în acest sezon în Primera, cu 3 mai puţin decît Messi.

Etapa viitoare, Real joacă acasă derbyul cu Atletico Madrid, duminică de la ora 22:00, iar Barcelona joacă la Mallorca, sîmbătă de la ora 21:00.