INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - ATHLETIC BILBAO 3-0

REAL MADRID - ATHLETIC BILBAO 3-0 // Victorie pentru Real Madrid » Hat-trick Karim Benzema

REAL MADRID - ATHLETIC BILBAO

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 aprilie 2019 16:11

Real Madrid a învins-o pe Athletic Bilbao în runda cu numărul 33 din LaLiga, scor 3-0.

După o primă repriză ștearsă, Real Madrid a început în forță actul secund și a dechis scorul prin Karim Benzema, care a reluat cu capul, imparabil, din 8 metri.

În minutul 76, Benzema a marcat al doilea gol pentru Real, tot printr-o lovitură de cap.

Câteva minute mai târziu, nouarul lui Real Madrid și-a trecut în cont hat-trick-ul, după o super reușită.

Real Madrid, după această victorie, este pe locul 3 în clasament cu 64 de puncte, în timp ce, Ath. Bilbao este pe locul 7 cu 46 de puncte.

Liderul clasamentului este Barcelona cu 77 de puncte.

Click AICI pentru LIVE+statistici

liveTEXT // Real Madrid - Athletic Bilbao 3-0

A marcat: '47,'76,'90  Benzema

Vezi AICI video de la meci

Echipele de start:

Real Madrid: Navas - Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modric - Lucas, Benzema, Asensio
Rezerve: L. Zidane, Nacho, Bale, Valverde, Brahim, Isco, Reguilón
Antrenor: Zinedine Zidane

Athletic Bilbao: Herrerín - Lekue, Yeray, Iñigo, Yuri - San José, Beñat - Muniain, Raúl García, Córdoba - Williams
Rezerve: Simon - Aduriz, Balenziaga, Kodro, Lopez, Nunez, Susaeta
Antrenor: Gaizka Garitano

Arbitrul: Mario Melero López

Stadion: „Santiago Bernabéu”

Real Madrid este pe locul 3 în clasament cu 61 de puncte, în timp ce Athletic Bilbao este pe locul 7 cu 46 de puncte. Liderul clasamentului este Barcelona cu 74 de puncte.

Eliminată din toate competiţiile, echipa lui Zidane încearcă să termine cât mai sus posibil în acest sezon. Vine după un egal obţinut cu greu la Leganes, pe „Butarque”, 1-1.

Ultimele trei meciuri directe dintre cele două formaţii s-au terminat la egalitate.

Vezi AICI clasamentul complet din La Liga

Vezi AICI etapa cu numărul 33 din La Liga

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!