INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID - BETIS

REAL MADRID - BETIS 0-0 // Trupa lui Zidane nu profită de pasul greșit al rivalei Barcelona! Cum arată ACUM clasamentul

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 noiembrie 2019 22:00

Real Madrid și Betis Sevilla au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul 12 din La Liga.

Zinedine Zidane și elevii săi au ajuns la patru meciuri fără gol marcat în acest sezon. Precedentele au fost 0-3 cu PSG în Liga Campionilor, 0-0 cu Atletico Madrid și 0-1 cu Mallorca în campionat.

Real părea să își facă treaba ușoară în minutul 8, când Eden Hazard a trimis mingea în poartă cu un șut din unghi. Arbitrul a anulat reușita după consultarea VAR, apoi „galacticii” au măcinat în gol. Madrilenii puteau să smulgă victoria în prelungiri. Primul a ratat Vinicius, blocat fantastic de portarul andaluz, desemnat cel mai jucător al meciului. Cea mai mare șansă i-a aparținut lui Carvajal, al cărui șut a fost scos in-extremis de Robles.

Real nu profită de eșecul suferit de Barcelona cu Levante, scor 1-3. „Galacticii” rămân pe locul secund, la egalitate de puncte cu marea rivală, 22, dar cu un golaveraj superior.

Real Madrid - Betis 0-0

Echipele de start

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Sergio Ramos, Varane, Mendy - Kroos, Casemiro, Modric - Hazard, Benzema, Rodrygo
Rezerve: Areola - Militao, Marcelo, Valverde, Jovic, Isco, Vinicius Jr.
Antrenor: Zinedine Zidane

Betis: Robles - Feddal, Sidnei, Mandi - Emerson, Guardado, Bartra, Moreno - Fekir, Canales - Loren
Rezerve: Carlos Marin, Barragan, Edgar, Joaquin, Tello, B. Iglesias
Antrenor: Rubi

Stadion: „Santiago Bernabeu”, Madrid
Arbitru: José María Sánchez Martínez

Antrenamentul Realului dinaintea meciului cu Betis

VEZI ȘI:

FCSB // VIDEO Dan Petrescu despre Florinel Coman: „E cel mai bun jucător din campionat, nu m-ar surprinde să fie pe lista lui Manchester City”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!