INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

FOTO+VIDEO „Thriller” de Serie A » Inter, condusă acasă, 0-2, în minutul 64, de Torino! Cum s-a încheiat partida

Sursă foto: Getty +7   FOTO
Sursă foto: Getty

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 noiembrie 2020 19:58 / Actualizat duminica, 22 noiembrie 2020 20:37

Inter a învins-o pe FC Torino, scor 4-2, în runda cu numărul 8 din Serie A, însă trupa lui Antonio Conte nu a avut deloc o misiune ușoară.

Simone Zaza a deschis scorul pentru oaspeți în prelungirile primei reprize, cu o execuție plasată la colțul lung din interiorul careului. Surpriza căpăta contur în actul secund. Young l-a faultat în careu pe La Penna, iar Ansaldi a făcut 2-0 pentru Torino în urma unui penalty ('62).

Două minute mai târziu, Inter a sunat revenirea:

• min. 64: Alexis Sanchez a redus din diferență, în urma unei faze în care nerazzurrii au aglomerat eficient careul oaspeților;
  • min. 67: Din pasa aceluiași Sanchez, Lukaku a egalat, o simplă formalitate din fața porții goale;
  • min. 84: Atacantul belgian a reușit „dubla” de la punctul cu var, iar Inter a trecut pentru prima dată în avantaj;
  • min. 90: În fine, Lautaro Martinez a fost găsit excelent în careu de omul meciului - Lukaku - și a stabilit scorul final cu un șut din apropiere.

După acest rezultat, Inter este pe 5 în clasament, cu 15 puncte obținute după 8 etape. De partea cealaltă, Torino este la retrogradare - poziția a 18-a - cu doar 5 puncte în palmares.

VIDEO Rezumatul meciului Inter - Torino 4-2