INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  UDINESE - JUVENTUS 2-1

UDINESE - JUVENTUS 2-1 VIDEO + FOTO » Verdict amânat în Serie A! Juventus pierde cu Udinese după ce a avut 1-0

Juventus poate fi din nou campioana Italiei // FOTO: Guliver/GettyImages +11   FOTO
Juventus poate fi din nou campioana Italiei // FOTO: Guliver/GettyImages

Articol de - Publicat joi, 23 iulie 2020 22:43

Juventus, liderul din Serie A, a pierdut pe terenul lui Udinese, 1-2, și a ratat șansa de a deveni matematic campioana Italiei.

Juventus a ratat azi șansa să devină campioana Italiei. Elevii lui Maurizio Sarri aveau nevoie de victorie pentru a câștiga matematic campionatul, dar s-au încurcat pe terenul lui Udinese. După două ratări ale lui Cristiano Ronaldo și Dybala, Juventus a deschis scorul în minutul 42. Fundașul De Ligt a marcat cu un șut de la 20 metri, iar Juve era la un pas de titlu.

+7 FOTO

După pauză, Juventus a avut o evoluție dezamăgitoare, iar Udinese a profitat și Nestorovski a egalat în minutul 52, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Juventus a căutat golul care să o aducă din nou în avantaj, dar nu a reușit să mai pună probleme adversarilor. Pe final, Udinese a dat lovitura pe contraatac. Fofana a luat o acțiune pe cont propriu, l-a ridiculizat pe De Ligt și a marcat golul victoriei.

Cu trei etape înainte de final, Juve este lider, cu 80 de puncte, cu 6 peste Atalanta. Udinese este pe 15, cu 39 de puncte.