INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BARCELONA - SEVILLA 2-1

VIDEO Barcelona continuă marşul în Primera » Catalanii au învins Sevilla cu 2-1

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 februarie 2013 00:00 / Actualizat duminica, 24 februarie 2013 10:11

Barcelona se îndreaptă fără emoţii spre cel de-al 22-lea titlu din istorie.

Catalanii au cîştigat aseară cu 2-1 meciul împotriva Sevillei, după ce oaspeţii deschiseseră scorul pe finalul primei reprize. Botia a reuşit să-l învingă pe Valdes cu o lovitură de cap, dar Barcelona a revenit în debutul părţii secunde.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

David Villa a egalat în minutul 52, în timp ce Messi şi-a trecut şi el numele pe tabelă 8 minute mai tîrziu. Cu această victorie Barcelona ajunge la 68 de puncte în 25 de etape şi e la 15 lungimi de urmăritoarea Atletico Madrid.

Comentarii (48)
flaviulucianr
flaviulucianr  •  24 Februarie 2013, 21:13
Postat de alexs20 pe 24 Februarie 2013, 20:51

eu sper sa bata pe inter diseara :d restul, mai vedem

la acum joaca in ultimul timp, cele doua, cred ca Milan va invinge diseara....

flaviulucianr  •  24 Februarie 2013, 21:12

ar fi foarte frumos, Doamne ajuta! si un egal e bun, pentru ca meciul e considerat in deplasare si stadionul va fi pin de interisti, iar Milan probabil va avea suporteri doar la peluza lor....

alexs20
alexs20  •  24 Februarie 2013, 20:51
Postat de flaviulucianr pe 24 Februarie 2013, 20:43

poate ne face Milan a noastra vreo surpriza..la cate finale de Champions League si Cupa Campionilor(are, cele mai multe din lume)vorba aceea valabila pentru Germania(atunci cand Germania joca prost ajunge in finala,iar cand joaca bine o si castiga)poate fi transpusa si in cazul ei, insa sub forma atunci cand Milan nu are inca o echipa consacrata ajunge in finala,iar cand o are extrem de buna si consacrata o si castiga;)..la cat de bine joaca in ultimul timp(in ultimele 13 meciuri din campionat are 1 infrangere) eu o vad ajungand in semifinale,daca nu chiar in finala,insa daca o intalneste pe Bayern e aproape imposibil sa o invinga-daca o elimina pe Barca,Milan va fi greu de eliminat din Liga