INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Bayern a zdrobit Stuttgart, 4-0 » Contraatac fabulos la primul gol: "Marea roșie vine spre tine!"

Articol de GSP - Publicat sambata, 07 noiembrie 2015 17:39

Bayern a învins clar Stuttgart, 4-0, în etapa a 12-a din Bundesliga.

Robben a deschis scorul după un contraatac năucitor al echipei lui Guardiola, în minutul 11:

Pînă la pauză, liderul din Bundesliga mai înscrisese de 3 ori, stabilind și scorul final, pentru în a doua parte nu s-a mai marcat. Golurile au purtat semnătura lui Costa, 17, Lewandowski, 37 și Muller 40. VIDEO AICI CU GOLURILE!

La oaspeți, Maxim a fost rezervă neutilizată.

După acest meci, Bayern rămîne lider, cu 34 de puncte, la 8 de Dortmund - un meci mai puțin, iar Stuttgart pe 16, cu doar 10 puncte.