INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BAYERN - HERTHA 4-0

VIDEO Bayern, start de vis cu Hertha! Trei goluri în opt minute :O

Bayern Munchen, lider detaşat în Bundesliga

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2011 00:00 / Actualizat sambata, 15 octombrie 2011 19:17

Berlinul este capitala Germaniei, dar nu şi la fotbal, unde bavarezii le-au dat o adevărată lecţie de fotbal vizitatorilor de la Hertha.

Scorul a fost deschis de Mario Gomez, care a marcat cu un şut la rădăcinea barei (5). Peste doar două minute, starul francez Franck Ribery a majorat diferenţa de pe tabelă, reluînd de la marginea careului mic, pentru ca startul groaznic pentru Hertha să fie întregit de  un gol înscris de Schweinsteiger (13).

Din fericire pentru vizitatori, golurile nu au mai venit ca în primul sfert de oră al partidei, doar Mario Gomez perforînd pentru a patra oară plasa porţii lui Kraft, din penalty (69).

În urma acestui rezultat, Bayern strînge 22 de puncte, consolidîndu-şi poziţia de lider, pe cînd Hertha se situează pe 10, cu 12 puncte acumulate.