INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  MALAGA - REAL MADRID 3-2

VIDEO Cu Iker Casillas pe bancă după mai mult de zece ani, Real a pierdut cu Malaga, 2-3

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 decembrie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 22 decembrie 2012 23:04

Portarul celor de la Real Madrid, Iker Casillas, a fost lăsat pe banca de rezerve de Jose Mourinho la meciul cu Malaga, scor 2-3, după mai bine de zece ani în care a fost titular incontestabil.

Mourinho a considerat că Iker Casillas nu se află în formă şi l-a titularizat pe Antonio Adan (25 de ani), care a apărat şi în meciul cu Ajax Amsterdam, scor 4-1, din ultima etapă a grupelor Ligii Campionilor.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Fără căpitan, Real Madrid a pierdut cu 2-3. Isco a deschis scorul în debutul reprizei secunde, madrilenii reuşind să egaleze în minutul 66 după autogolul lui Sanchez. Santa Cruz a reuşit însă o dublă în numai 3 minute (73, 76), asigurînd victoria. Real n-a mai reuşit decît să reducă din diferenţă prin Benzema.

Casillas nu a mai fost rezervă la Real de la un meci cu Deportivo La Coruna din mai 2002, lipsind doar în cazul accidentărilor sau a suspendărilor.