INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA ANGLIEI

VIDEO Cu Pantilimon în poartă, Manchester City a învins pe Watford în Cupa Angliei

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 25 ianuarie 2014 20:40

Costel Pantilimon a fost titular în poarta celor de la Manchester City în victoria din Cupa Angliei, scor 4-2, cu Watford.

"Cetăţenii" au avut parte de un start foarte prost. Pînă în minutul 30, Pantilimon a încasat două goluri, la ambele marcatorii scăpînd singuri cu el.

Sergio Aguero a fost din nou erou pentru City. Argentinianul a reuşit un hattrick de senzaţie, iar Kolarov şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor.