INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Florin Gardoş nu va uita niciodată victoria cu Manchester United: "E unul dintre cele mai fericite momente din carieră"

Articol de GSP - Publicat luni, 12 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat luni, 12 ianuarie 2015 16:48

Southampton a învins-o pe Manchester United, 1-0, pe Old Trafford, iar Florin Gardoş a jucat din minutul 20, după ce a intrat în locul accidentatului Toby Alderweireld.

După meci, fundaşul român a acordat un interviu pentru site-ul clubului, în care a vorbit despre partida cu "diavolii".

"A fost foarte greu, în special în prima repriză. Ei au atacat în permanenţă, dar ne-am apărat foarte bine. Este unul dintre cele mai fericite momente din cariera mea. Sper să terminăm sezonul pe o poziţie foarte bună.

Nu a fost uşor să intru pe parcursul meciului, pentru că nu mă aşteptam să se întîmple aşa repede şi nu am avut timp să mă încălzesc. Voi încerca să joc cît mai bine şi să îmi ajut echipa", a declarat fundaşul român.