INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  INEDIT

VIDEO + FOTO „A răspuns” la telefon în timpul derby-ului!

Articol de GSP - Publicat marti, 18 februarie 2020 14:40

Incidente grave în derby-ul din prima ligă din Chile, între Colo-Colo și Universidad Catolica, abandonat în minutul 86, la 2-0 pentru oaspeți.

În minutul '68, atacantul argentinian al celor de la Colo-Colo, Nicolas Blandi (30 de ani), a fost rănit de un obiect pirotehnic aruncat din tribună.

Video cu incidentele de la minutul 7:35

• Credit: Twitter

Un moment inedit l-a avut ca protagonist pe Matias Dituro (32 de ani). În plin „bombardament” din tribune, portarul argentinian al oaspeților a găsit puterea să facă și o glumă. A ridicat un telefon mobil aruncat pe gazon de către un huligan, a mimat un scurt dialog, apoi a „pasat” telefonul unui coechipier: „Era pentru tine”. :)

Vicepreședintele lui Colo-Colo, Harold Mayne-Nicholls, a mărturisit la final: ,,Cu siguranță că a fost o breșă în ceea ce privește securitatea. Vom încerca să îi identificăm pe cei care au fost implicați și sper că nu vor mai putea să intre vreodată pe stadion".

Partida a fost abandonată și urmează să fie reluată după clarificarea evenimentelor petrecute, la o dată ce va fi anunțată ulterior.

Articol de George Moțoiu

VEZI ȘI:

MANCHESTER UNITED // Mino Raiola l-a atacat dur pe Ole Gunnar Solskjaer: „Sclavia s-a abolit demult, Paul Pogba nu-i aparţine"

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”