INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO În nota obişnuită » Real Madrid a zdrobit-o pe Levante, 5-0 » Cristiano Ronaldo a ajuns la cota 15 în La Liga

Articol de GSP - Publicat sambata, 18 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 18 octombrie 2014 19:18

Real Madrid a spulberat-o pe Levante chiar la Valencia, scor 5-0. "Galacticii" au ajuns astfel la 30 de goluri înscrise în 8 meciuri.

VEZI VIDEO GOLURILE!

Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 13 după un penalty obţinut de Chircharito. Mexicanul avea să îşi treacă şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 38, cînd a înscris cu capul din faţa porţii.

Ronaldo a reuşit "dubla" în minutul 61, iar James Rodriguez a marcat şi el 5 minute mai tîrziu din cădere după o pasă de geniu a lui Kroos.

Isco a închis tabela la 5-0 cu 8 minute înainte de final, iar Chicharito a fost acum omul cu pasa. Real Madrid a urcat pe locul 2, cu 18 puncte, cu unul mai puţin decît Barcelona, care are însă un meci mai puţin.