INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JUVENTUS - AC MILAN 3-2

VIDEO Juventus a cîştigat a 22-a ediţie a Trofeului Berlusconi după 3-2 cu AC Milan

Articol de GSP - Publicat luni, 20 august 2012 00:00 / Actualizat luni, 20 august 2012 09:40

Juventus a cîştigat aseară Trofeul Luigi Berlusconi, după ce a învins-o pe AC Milan cu scorul de 3-2.

AC Milan a deschis scorul prin Robinho în minutul 9, dar torinezii au revenit pe tabelă după numai patru minute, Marchisio reuşind să egaleze.

Click aici pentru rezumatul VIDEO!

Campioana Italiei a intrat la pauză în avantaj, Vidal marcînd în minutul 42. Distanţa s-a mărit în minutul 64 după golul semnat de Matri, pînă cînd Robinho a reuşit dubla din penalty.

Scorul de 3-2 s-a menţinut pînă la final, iar Juventus a cîştigat pentru a zecea oară Trofeul Berlusconi.