INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SERIE A

VIDEO! Juventus e în cădere liberă. A pierdut cu Palermo, scor 1-2

Articol de GSP - Publicat joi, 03 februarie 2011 00:00 / Actualizat joi, 03 februarie 2011 10:15

Juventus nu reuşeşte să iasă din criză. A pierdut şi în faţa celor de la Palermo, cu 2-1.

Gazdele au marcat la prima ocazie a meciului. În minutul 7, Pastore i-a pasat perfect lui Fabrizio Miccoli, care nu a avut milă de fosta sa echipă şi a înscris. Palermo a făcut 2-0 în minutul 20, prin Giulio Migliaccio, care a marcat cu capul după o pasă perfectă a lui  Cassani.

Marchisio a redus din diferenţă în minutul 37. Pînă la final, tot Palermo a avut ocaziile mai mari, astfel că Juventus a trebuit să se recunoască înfrîntă.

După 23 de etape, echipa lui Dorin Goian, lăsat în tribune la meciul de aseară, ocupă locul 6 în Serie A, cu 37 de puncte. Juventus e pe locul 8, cu 35 de puncte