INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PORTUGALIA

VIDEO La un pas de tragedie! Un jucător de la Sporting i-a salvat viața portarului în timpul meciului!

Articol de - Publicat miercuri, 10 octombrie 2018 12:33

Meciul Portimonense - Sporting Lisabona 4-2 putea fi teatrul unei noi tragedii în fotbal.

Portarul francez al oaspeților s-a lovit cu capul de bară, după ce a încercat, fără succes, să respingă un șut și a primit al doilea gol. Romain Salin, 34 de ani, și-a pierdut cunoștința pe finalul primei reprize și doar intervenția rapidă a colegului Sebastian Coates, 28 de ani, i-a salvat viața.

Fundașul uruguayan al echipei din Lisabona, care a și marcat în minutul 88, s-a repezit lângă poartă și i-a deschis gura goalkeeperului leșinat pentru a putea respira, ajungând înaintea medicilor. "N-ai avut astăzi banderola, dar ai merita să fii căpitan pentru acest gest eroic", a scris un fan al "alb-verzilor" pe Instagram.