INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LEICESTER - MANCHESTER UNITED

VIDEO Lob a la Adrian Ilie! Di Maria a marcat un gol senzaţional, dar United a fost distrusă de Leicester, 3-5!

Angel Di Maria în duel cu fundașii lui Leicester, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat duminica, 21 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 21 septembrie 2014 18:01

Argentinianul Angel Di Maria a marcat un gol senzaţional, în minutul 17 al meciului dintre Leicester şi Manchester United. Primul gol al partidei a fost înscris de olandezul Van Persie, în minutul 8, însă n-a fost de ajuns pentru ca "diavolii" să plece învingători din deplasarea de la Leicester.
La 30 de secunde după golul lui Di Maria, Leicester a ripostat, gol cu capul, din 10 metri! Di Maria a înscris cu un lob spectaculos, din poziţie centrală, care l-a lăsat mască pe portarul advers. A fost al doilea gol marcat de Di Maria în tricoul lui Manchester United. A treia reuşită a lui United i-a aprţinut lui Herrera, care a înscris la 12 minute după ieşirea de la cabine.

Deşi a condus cu 3-1, United a primit patru goluri pînă-n finalul meciului, după ce formaţia lui Louis van Gaal a căzut inexplicabil. Nugent (penalty), Cambiasso, Vardy şi Ulloa dintr-un alt penalty au fost cei care au dus la umilinţa suferită de United în faţa lui Leicester.

Manchester United are doar 5 puncte în primele 5 etape din Premier League.