INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Meci de senzație: Liverpool - Arsenal 3-3 » Supergol Firmino!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 ianuarie 2016 23:49

Liverpool și Arsenal au remizat, 3-3, într-un meci extrem de spectaculos, în etapa a 21-a din Premier League.

"Cormoranii" au deschis scorul în minutul 10 prin Firmino. Ramsey a egalat, minutul 14, dar brazilianul lui Liverpool a recidivat după 5 minute cu o execuție fabuloasă.

La pauză a fost 2-2, după reușita lui Giroud. Tot francezul i-a adus pe londonezi în avantaj cu reușita din minutul 55, iar Joe Allen a egalat în prelungiri pentru un 3-3 de senzație pe Anfield.

VEZI AICI VIDEO DE LA MECI!

Arsenal rămîne lider, 43 de puncte, dar este la egalitate cu Leicester. City e pe 3, cu 40 de puncte. Liverpool e pe locul 9, iar în weekend primește vizita lui Man United.