INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Meciul sezonului » Liverpool a încasat golul etapei, dar a făcut un spectacol remarcabil! 9 goluri și reveniri incredibile

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 ianuarie 2016 16:52

Norwich și Liverpool au oferit meciul sezonului. Ceea ce părea să fie un meci oarecare s-a transformat într-un spectacol total.

VEZI VIDEO

Firmino a deschis scorul în minutul 18, iar peste 11 minute Mbokani a egalat cu o execuție frumoasă cu călcîiul. Naismith a făcut 2-1 în minutul 41.

Imediat după pauză Hoolahan a înscris din penalty și a dus scorul de 3-1. De aici meciul a devenit nebun. Henerson (55), din nou Firmino (63) și Milner (75) au readus-o pe Liverpool în avantaj: 3-4.

Bassong a egalat în minutul 92 cu un șut din marginea careului și cînd toată lumea credea că meciul e gata, Lallana a înscris din voleu. Scor final Norwich - Liverpool 4-5!

Liverpool a urcat pe locul 7, cu 34 de puncte. Norwich are 3 înfrîngeri consecutive și e abia pe 16, cu 23 de puncte.