INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BETIS - REAL MADRID 1-1

VIDEO Primul pas greșit al lui Zidane: Real Madrid, doar egal cu Betis

Articol de GSP - Publicat duminica, 24 ianuarie 2016 23:13

Real Madrid a făcut doar 1-1 în deplasarea de la Betis și a pierdut contactul cu primele două echipe clasate în La Liga, Barcelona și Atletico Madrid.

Gazdele au deschis scorul în minutul 7, prin Cejudo. Fotbalistul lui Betis a prins un șut superb din voleu de la marginea careului și Navas a rămas simplu spectator.

Madrilenii s-au chinuit să egaleze, însă au izbutit asta abia în minutul 71, prin Benzema, care a primit o pasă în fața porții de la James Rodriguez și a trimis în plasă.

Real Madrid este la primul meci în care pierde puncte cu Zinedine Zidane pe bancă, după ce în precedentele două partide a marcat 10 goluri și a primit unul singur.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Real Madrid ocupă locul 3, cu 44 de puncte după 21 de etape, în timp Atletico Madrid e a doua în La Liga, cu 48 de puncte. Lider este Barcelona, care are 48 de puncte, dar un meci în minus. Betis este pe poziția a 14-a, cu 22 de puncte.

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”