INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  SPANIA / PRIMERA DIVISION

VIDEO Probleme pentru Real şi Barcelona » Doar egal la Santander şi Valencia

Golul lui Fabregas a adus egalarea pentru Barcelona împotriva Valenciei

Articol de GSP - Publicat joi, 22 septembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 22 septembrie 2011 10:28

Real Madrid şi Barcelona alternează meciurile în care fac spectacol cu cele în care întîmpină mari probleme. În ultima etapă disputată în Primera Division, ambele super-echipe spaniole au remizat, Real, 0-0, la Santander şi Barca, 2-2, la Valencia.

Madrilenii veniseră pe El Sardinero cu un singur gînd, să se revanşeze în faţa suporterilor după înfrîngerea din etapa precedentă, 0-1 cu Levante. Prima ocazie a madrilenilor a venit abia la mijlocul primei reprize, în minutul 25, iar în repriza secundă Cristiano Ronaldo a ratat şansa de a marca din lovitură liberă, executînd în zid.

Vezi AICI rezumatul de la Santander - Real 0-0

"Extratereştrii" catalani s-au încurcat şi ei la Valencia. Abidal a deviat în proprie poartă o centrare şi gazdele au condus cu 1-0 din minutul 12. După mai puţin de 2 minute, Pedro a egalat, servit excelent de Messi. Hernandez i-a adus pe "lilieci" în avantaj în minutul 23 şi Valencia a condus Barca la pauză.

Catalanii au reuşit golul egalizator prin Fabregas, după un contraatac şi din nou din pasa inspirată a lui Leo Messi.

Vezi AICI rezumatul de la Valencia - Barcelona 2-2

După 4 etape, Real Madrid e la un punct în spatele Barcei, catalanii avînd 8 puncte.

Playtech: ȘOCANT! Cum s-au îmbrăcat oamenii la înmormântarea lui Petrică Cercel. E ceva unic în România