INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  REAL MADRID

VIDEO Real Madrid continuă să domine » Gol fabulos marcat de Gareth Bale cu Espanyol!

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 ianuarie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 10 ianuarie 2015 21:21

Real Madrid a trecut peste înfrîngerile cu Valencia şi Atletico Madrid, refăcînd diferenţa de patru puncte faţă de principalele urmăritoare în La Liga, după 3-0 cu Espanyol.
James Rodriguez a deschis scorul, în minutul 12, după o pasă perfectă a lui Cristiano Ronaldo, care a devenit astfel şi cel mai bun pasator al sezonului în Spania cu 9 assist-uri. Portughezul este lider şi în clasamentul golgeterilor cu 26 de reuşite.

Click aici pentru VIDEO!

Gareth Bale a dus scorul la 2-0, în minutul 28, cu o execuţie spectaculoasă din lovitură liberă. Galezul a şutat perfect de la peste 20 de metri, lăsîndu-l pe portarul Casilla fără replică. Imediat după pauză, "galacticii" au rămas în inferioritatea numeircă, Fabio Coentrao fiind eliminat pentru o intrare dură.

Tot Real avea să înscrie însă pînă la finalul meciului, Nacho punctînd cu un sfert de oră înainte de final. Succesul menţine formaţia lui Carlo Ancelotti la patru puncte de Barcelona şi Atletico Madrid.