INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  LA LIGA

VIDEO Real Madrid - Sevilla 2-1 » Ancelotti e la 4 puncte de Barca, cu preţul a doi accidentaţi

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 februarie 2015 00:00 / Actualizat joi, 05 februarie 2015 10:11

Real Madrid s-a impus greu, 2-1, acasă cu Sevilla, dar este acum la 4 puncte în faţa rivalei FC Barcelona. Pentru elevii lui Ancelotti urmează derby-ul local cu Atletico.
Scorul a fost deschis încă din minutul 12 de James Rodriguez, care a înscris cu capul din centrarea lui  Marcelo. La pauză avea să fie 2-0, după reuşita lui Jese. Iago Aspas a marcat pentru oaspeţi în minutul 80. VEZI AICI GOLURILE!

Real a luat cele trei puncte dar are două probleme înainte de derby-ul cu Atletico. Sergio Ramos şi James Rodriguez au ieşit accidentaţi în prima repriză!
Fostul portar al lui CFR, Beto, acum la Sevilla, a avut şi el probleme, ieşind pe targă în minutul 35 după ce a fost lovit de Benzema.

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Varane, Sergio Ramos (Nacho 9), Marcelo - James (Jese 27), Khedira, Kroos, Isco (Ilarramendi 90) - Bale, Benzema
Sevilla: Beto (Sergio Rico 35) - Diogo Figueiras, Carrico, Kolodziejczak, Navarro - Iborra, Krychowiak, M'Bia - Deulofeu (Vidal 54), Bacca (Aspas 67), Vitolo