INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  AS MONACO - BORDEAUX

VIDEO Reușită de senzație pentru AS Monaco, în partida cu Bordeaux » Cum arată clasamentul din Ligue 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 martie 2017 23:00

AS Monaco a câștigat partida disputată pe teren propriu, 2-1 cu Bordeaux, într-un meci în care Joao Moutinho a reușit un gol de senzație.

În minutul 74, la scorul de 1-0 pentru gazde, Joao Moutinho a marcat cu un șut spectaculos de la 20 de metri, balonut ajungând în vinclul porții adverse.

Vezi AICI golul lui Joao Moutinho!

Cu doar șase minute mai devreme, Mbappe deschisese scorul pentru liderul din Franța, iar Rolan a marcat golul oaspeților în minutul 84.

A fost prima victorie pentru Monaco în meciul direct de pe teren propriu, după o pauză de 14 ani.