INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Manchester City, de neoprit în Premier League » În minutul 18, o conducea cu 5-0 pe Watford! » Cât s-a terminat meciul

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 septembrie 2019 17:34

Manchester City a învins-o Watford, scor 8-0, în etapa cu numărul 6 din Premier League, iar echipa lui Pep Guardiola s-a apropiat temporar la două puncte de liderul Liverpool.

David Silva a deschis scorul chiar în minutul 1, spaniolul îndeplinind o simplă formalitate după o centrare excelentă primită de la Kevin de Bruyne.

„Cetățenii” au fost de neoprit ulterior. 5 minute mai târziu, Sergio Aguero a majorat diferența dintr-un penaty.

În minutul 12, Mahrez a securizat victoria campioanei Angliei, în urma unei lovituri libere de la marginea careului. Mingea sa a fost deviata de zid, iar portarul Foster nu a mai putut interveni.

Dezastrul echipei antrenate de Flores a continuat, iar în minutul 15 Bernardo Silva a reluat simplu o minge din 5 metri cu capul.

Recitalul lui City din prima repriză s-a încheiat în minutul 18, când Otamendi a fost la capătul unei scheme superbe.

În actul secund, City a mai marcat „doar” 3 goluri. 2 au fost semnate de Bernardo Silva, care a reușit un hattrick, primul din carieră pentru el.

Ultimul i-a aparținut lui De Bruyne, în minutul 85, fiind unul dintre cele mai frumoase goluri ale meciului.

ECHIPELE DE START

Manchester City: Ederson - Walker, Fernandinho, Otamendi, Mendy - De Bruyne, Rodrigo, Silva (C) - Mahrez, Aguero, Bernardo
Antrenor: Pep Guardiola

Watford: Foster - Femenia, Dawson, Mariappa, Holebas - Doucoure, Capoue - Hughes, Cleverley, Deulofeu - Foulquier
Antrenor: Quique Flores

VEZI ȘI:

VIDEO Messi risca să facă închisoare pentru recidivă! Barcelona a rezolvat problema printr-un truc!

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!