INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Spectacol de Boxing Day » Avalanşă de goluri în Premier League! Toate echipele mari au făcut show

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 decembrie 2014 00:00 / Actualizat vineri, 26 decembrie 2014 21:29

În Marea Britanie fotbalul nu ia pauză, iar a doua zi de Crăciun le aduce în dar fanilor o etapă spectaculoasă din Premier League, Boxing Day.

A fost o etapă plină de goluri, iar toate favoritele au cîştigat. Chelsea şi Manchester City continuă lupta pentru titlu.

Londonezii s-au impus pe teren propriu în faţa lui West Ham, scor 2-0, iar City s-a impus lejer pe terenul lui West Brom, 3-1.

Manchester United continuă forma bună şi a ajuns la a 7-a victorie în ultimele 8 partide după 3-1 cu Newcastle. Liverpool şi Arsenal au cîştigat şi ele la limită.

Primii au cîştigat în deplasarea de la Burnly, 1-0, iar londonezii au învins pe teren propriu, 2-1 pe QPR. Tottenham nu s-a lăsat nici ea mai prejos şi s-a impus pe terenul lui Leicester, 2-1.

Programul şi televizările etapei:

Chelsea - West Ham 2-0 (Terry 31, Diego Costa 62) - VIDEO

Burnely - Liverpool 0-1 (Sterling 62) VIDEO

Crystal Palace - Southampton 1-3 (Dann 81 / Mane 17, 48, Alderweireld 57) VIDEO

Everton - Stoke 0-1 (Krkici 38) VIDEO

Leicester - Tottenham 1-2 (Ulloa 49 / H. Kane 2, Ericksen 71) VIDEO

Manchester United - Newcastle 3-1 (Rooney 24, 37, Van Persie 53 / P. Cisse 81) VIDEO

Sunderland - Hull 1-3 (A. Johnson 1 / Ramirez 32, Chester 51, Jelavici 90+6) VIDEO

Swansea - Aston Villa 1-0 (Sigurdsson 13) VIDEO

West Brom - Mancester City 1-3 (Gamboa 86 / Fernando 8, Yaya Toure 13, D. Silva 35) VIDEO

Arsenal - QPR 2-1 (Sanchez 37,Rosicky 65 / Austin 79) VIDEO