INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC BARCELONA - DEPORTIVO 5-0

VIDEO / Spectacol în Catalunya: Barcelona - Deportivo 5-0!

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 ianuarie 2009 00:00

Barca a mai făcut un pas spre cucerirea titlului în Primera după victoria categorică obţinută aseară, 5-0 pe Camp Nou, în faţa lui Deportivo La Coruna.

Cu Messi, Henry şi Eto'o în formă maximă, catalanii nu au avut milă de adversari, pe care i-au dominat categoric de la un capăt la altul al întîlnirii. De fapt, "cei trei magici" au fost şi marcatorii echipei lui Guardiola într-o seară de vis pentru gruparea azulgrana. Messi (21), Henry (27) şi Eto'o (41) pînă la pauză, apoi din nou Henry (82) şi Eto'o ('86) au adus Barca cu 3 puncte mai aproape de titlu şi cu încă 5 goluri de "Dream Team"-ul lui Cruyff.