INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  BUNDESLIGA

VIDEO Surpriză în Bundesliga! Leipzig se poate apropia de lider » Toate rezultatele de azi

Articol de GSP - Publicat sambata, 04 februarie 2017 18:45

Bayern Munchen a făcut doar egal pe teren propriu cu Schalke, scor 1-1, în etapa a 19-a din Bundesliga. Acest rezultat le dă speranțe celor de la Leipzig, care sunt pe locul doi, la 4 puncte de lider, cu un meci în minus.

Bavarezii au deschis scorul rapid prin Lewandowski, în minutul 9, dar Naldo a egalat 4 minute mai târziu. Trupa lui Ancelotti n-a mai avut apoi forța să revină și a scos doar un punct din partida cu ocupanta locului 11.