INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ARMINIA - STUTTGART 2-2

Vlad Munteanu a marcat golul egalizator pentru Arminia în meciul cu Stuttgart, scor 2-2

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 mai 2009 00:00

Mijlocaşul român Vlad Munteanu a înscris în minutul 68, din penalty, al doilea gol a Arminiei Bielefeld în partida disputată, sâmbătă, pe teren propriu, cu VfB Stuttgart, scor 2-2, în etapa a 30-a din Bundesliga, informează Kicker.

Rezultatele înregistrate sâmbătă în runda a 30-a din campionatul Germaniei:

Arminia Bielefeld - VfB Stuttgart 2-2 (Katongo 30, V. Munteanu 68-penalty / Delpierre 4, Hitzlsperger 35). La gazde, Vlad Munteanu a intrat pe teren în minutul 67, iar la oaspeţi, Ciprian Marica a fost introdus în teren în minutul 77.

Bayern Munchen - Borussia Monchengladbach 2-1 (Schweinsteiger 33, H. Altintop 42 / Daems 38-penalty)

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 0-2 (M. Zidan 80, Bellaid 84-autogol)

Karlsruhe - Energie Cottbus 0-0. La oaspeţi, Ovidiu Burcă a evoluat tot meciul, iar Emil Jula a fost înlocuit în minutul 73.

Schalke 04 - Bayer Leverkusen 1-2 (Kuranyi 87 / Helmes 9, R. Augusto 26)

VfL Wolfsburg - Hoffenheim 4-0 (Dzeko 66, 74, 78, Grafite 89)

Întâlnirea dintre VfL Bochum şi Hannover 96, scor 0-2, a avut loc vineri, în timp ce meciurile FC Koln - Werder Bremen şi Hamburg - Hertha Berlin sunt programate duminică.