INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  PREMIER LEAGUE

Încă o umilință pentru Liverpool în Premier League » „Cormoranii”, spulberați de „lupi”

Liverpool a pierdut fără drept de apel pe terenul lui Wolverhampton, scor 0-3. „Cormoranii” rămân fără victorie în campionat în anul 2023.

Articol de - Publicat sambata, 04 februarie 2023 18:58 / Actualizat sambata, 04 februarie 2023 20:37

Liverpool continuă sezonul de coșmar. „Cormoranii” au obținut un singur punct în cele patru partide disputate în anul 2023 și sunt tot mai departe de zona locurilor de Liga Campionilor.

Carlo Ancelotti e furios: „Nu e corect, dar o vom face! Dacă sunteți credincioși, ar fi bine să vă rugați”
REAL MADRID

Liverpool, umilită de Wolverhampton

„Lupii” au început tare și au deschis scorul în minutul 6, când Matip a deviat în propria poartă o centrare a lui Hwang. Elevii lui Klopp nu au avut timp să se dezmeticească. la doar 6 minute distanță, Dawson, debutant în tricoul lui Wolves, a marcat cu un șut puternic din 8 metri.

Inexistentă în prima parte, un singur șut pe poartă și niciun corner, Liverpool a presat în gol după pauză. Golul a picat tot în poarta lui Alisson, autor Neves, în minutul 71.

Secvențele finale au fost umilitoare pentru Liverpool, „ole-uri” la pasele fără sfârșit ale „lupilor”.

Liverpool, tot mai departe de Liga Campionilor

Wolverhampton câștigă al doilea meci de la venirea antrenorului Julen Lopetegui și părăsește locurile retrogradabile.

Liverpool rămâne cu 29 de puncte, la 7 lungimi de zona Ligii Campionilor. Nici programul nu ține cu Jurgen Klopp. Runda viitoare primește vizita marii rivale Everton, apoi se deplasează pe terenul revelației Newcastle.