INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  WOLVES - CHELSEA

WOLVES - CHELSEA 2-5 // VIDEO Fikayo Tomori, jucătorul „inventat” de Lampard, a marcat un gol fantastic în Premier League

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 septembrie 2019 18:02

Frank Lampard e autorul unui schimb radical de generații la Chelsea. Fikayo Tomori (21 de ani), unul dintre tinerii pe care a mizat legenda londonezilor, a marcat un fol de generic în meciul câștigat cu Wolverhampton, scor 5-2.

Fikayo Tomori (21 de ani), produs al Academiei lui Chelsea, a marcat un gol superb la debutul ca titular într-un meci de Premier League. Tomori a șutat puternic, înșelător, de la 30 de metri, și a deschis scorul în minutul 31 al deplasării de la Wolverhampton.

Chelsea a intrat la pauză cu un avantaj de trei goluri, datorită „dublei” reușite de alt puști-teribil, Tammy Abraham (21 de ani). Repriza secundă a debutat cu același Abraham în prim plan. A marcat cu un șut la colțul lung în minutul 55, apoi și-a deviat mingea în propria poartă, 14 minute mai târziu.

Nebunia a continuat. Cutrone, adus în vară de la Milan, a reușit primul gol în Premier League în minutul 85, iar Mount a închis tabela în al șaselea minut de prelungire.