INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  FRANȚA - POLONIA

Giroud profită de absența lui Benzema! Record ISTORIC doborât în Franța - Polonia

Franța - Polonia | Olivier Giroud, 36 de ani, a deschis scorul în minutul 44 și a devenit cel mai bun marcator all-time al naționalei „Cocoșului Galic”.

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 decembrie 2022 17:45 / Actualizat duminica, 04 decembrie 2022 18:10

În partida contând pentru optimile Campionatului Mondial, Mbappe l-a servit ideal pe Giroud, iar atacantul lui AC Milan a semnat reușita #52 la națională cu un șut plasat la colțul lung.

„Bielsa pare că va fi următorul selecționer” » Echipa eliminată de la Mondial îl vrea pe „El Loco”
SELECȚIONER

Olivier Giroud, peste Henry și Platini la națională!

Astfel, cel care a profitat de absența lui Karim Benzema, accidentat, a devenit cel mai mare marcator din istoria Franței! L-a depășit azi pe Thierry Henry (51 de goluri).

În Qatar, Giroud a mai reușit o „dublă” în primul meci, 4-2 cu Australia.