INTERNATIONAL  »  CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2022 - STIRI  »  ARGENTINA - MEXIC

FOTO Descătușare! Messi, copleșit de emoții după golul cu care l-a egalat pe Maradona » Ce a strigat în fața galeriei

Argentina - Mexic | Leo Messi, 35 de ani, a marcat în minutul 64 și a sărbătorit reușita alături de fanii „pumelor” într-un moment cu adevărat emoționant. +14   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 26 noiembrie 2022 22:45 / Actualizat duminica, 27 noiembrie 2022 16:48

Argentina - Mexic 2-0 | Leo Messi, 35 de ani, a marcat în minutul 64 și a sărbătorit reușita alături de fanii „pumelor” într-un moment cu adevărat emoționant.

Geniul lui Messi a deblocat un Argentina - Mexic ce părea să se îndrepte spre un anost 0-0. Execuția superbă din minutul 64 a produs o explozie de bucurie pe arena „Lusail Iconic”.

Noi momente emoționante la Mondial: mexicanii, cu lacrimi în ochi la intonarea imnului
Argentina - Mexic

Leo Messi, cuprins de emoții după ce a deblocat Argentina - Mexic

Messi a primit la 20 de metri, și-a făcut mingea pe stângul și l-a învins pe Ochoa cu un șut la firul ierbii, plasat la colțul lung. Starul lui PSG a fost instant înconjurat de colegi, apoi s-a dus glonț către peluza dominată de fanii argentinieni.

În timp ce striga „Vamos, vamos!”, Messi a fost copleșit de emoții și și-a stăpânit cu greu lacrimile.

+10 FOTO

8 goluriare Messi la Mondiale, tocmai l-a egalat pe Maradona

Clasamentul în grupa C de la Campionatul Mondial

Match Quiz Germany vs Spain
Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Germany vs Spain și poți câștiga 1.200 de lei cash! Premii totale de 4.000 de lei.

@gsp.ro Argentina și Leo Messi s-au descătușat la Campionatul Mondial din Qatar. Au cântat în vestiar după victoria cu Mexic, 2-0, care îi ține în cărți pentru calificarea în optimi #argentina #lionelmessi #messi #mexic #wc2022 #qatar2022 #campionatulmondial #diegomaradona ♬ sunet original - GSP - Gazeta Sporturilor

Mai multe știri de la Campionatul Mondial:

El e fanul Mondialului! Gest incredibil după golul marcat de Lewandowski în Polonia - Arabia Saudită
Polonia - Arabia Saudită 2-0