INTERNATIONAL  »  CM 2010  »  ARGENTINA - GERMANIA 0-4

Tevez: "Este o mare durere, nu e nimic de spus despre victoria nemţilor"

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 iulie 2010 00:00

Atacantul argentinian Carlos Tevez a declarat că eliminarea Argentinei în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de către Germania, scor 0-4, este extrem de dureroasă.

"Este o mare durere. Ştiam că va fi complicat, că nu ne vor lăsa să atacăm. Nu am marcat, nu e nimic de spus în privinţa victoriei lor", a declarat Tevez, citat de Mediafax.

Naţionala Argentinei, dublă campioană mondială, a fost eliminată, sâmbătă, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, în urma înfrângerii, scor 4-0, în faţa Germaniei.

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”