INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  SPANIA - RUSIA 1-1 (3-4 LA PENALTY-URI)

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 iulie 2018 20:22

Spania a fost eliminată de la Campionatul Mondial de Rusia, țara gazdă. A fost 1-1 în 120 de minute, iar rușii s-au impus la penalty-uri, scor 4-3. Surpriza a fost taxată și pe rețelele de socializare.

Gafa lui Pique de la penalty-ul rușilor n-a fost iertată pe rețelele de socializare. De asemenea, schimbul de pase al spaniolilor fără a ataca poarta a fost un alt motiv de amuzament.

"Meciul s-a terminat, Spania încă pasează", a fost gluma care a umplut conturile de pe rețelele de socializare ale oamenilor.

În galeria foto puteți vedea mai multe glume adunate după acest meci.