INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  SPANIA - RUSIA 1-1 (3-4 DUPĂ PENALTY-URI)

Statistică HALUCINANTĂ la Spania - Rusia! Tiki-taka a pierit: ibericii, cu aproape 1000 de pase mai multe decât Rusia! Cifrele sunt uluitoare în prelungiri

Articol de GSP - Publicat duminica, 01 iulie 2018 19:51

Rusia a produs o mare surpriză la Campionatul Mondial după ce a eliminat Spania 1-1 după 120 de minute și 4-3 la penalty-uri. Rezultatul e surprinzător și după cum a arătat jocul.

Statistica este una incredibilă. Spania a avut 25 de șanse de gol, a avut 15 șuturi la poartă, dintre care 9 pe spațiul porții. În schimb, Rușii au avut doar 4 șuturi la poartă, unul singur pe poartă, adică golul.

Nu doar posesia a fost una zdrobitoare pentru Spania, ci și raportul paselor reușite, ocaziilor de gol. În prelungiri, situația a fost de-a dreptul dramatică, rușii având doar 30.

liviu79pit  •  01 Iulie 2018, 21:50

Si ce faceti cu statistica? V.o bagati undeva. Cine mai crede ca statistica e totul, e tare naiv. Fotbalul se joaca pe goluri, iar cine e mai destept isi vede interesul si lungul nasului. Rusii au spus de la inceput ca vor sa se califice la 11m pt ca atat le e valoarea. Au fost destepti si au reusit.

165691544187089
Iacob Constantin  •  01 Iulie 2018, 20:50

In care meci a avut Spania 12 ocazii de gol ? Antifotbalul marca Guardiola implementat la Barcelona si City nu a mai dat rezultate.Diferenta este facuta de faptul ca baietii din nationala Spaniei sunt in general jucatori de mana a 2- a la marile cluburi spaniole. Diferenta o fac Bale, Modric, Rakitic, Suarez, Marcello, etc. Spania de astazi aminteste (bineinteles la alte proportii) de antifotbalul nationalei Romaniei sub conducerea lui Angelo Nicolescu si ulterior a lui Mircea Lucescu, perioada 1981- 1984. Pentru ca dupa aceea nea Mircea a oferit si fotbal de calitate.