INTERNATIONAL  »  CM 2018  »  MUNTENEGRU - POLONIA 1-2

VIDEO Golul lui Piszczek ne ajută » Polonia câștigă în Muntenegru și confirmă statutul de favorită, scor 2-1

Piszczek sărbătorește golul marcat

Articol de GSP - Publicat luni, 27 martie 2017 00:00

Polonezii au câștigat în final un meci teribil. În minutul 60, Lewandowski a avut ocazia să închidă mai devreme jocul de la Podgorica.

Căpitanul oaspeților, care deschisese scorul (40) cu o execuție elegantă din lovitură liberă, a driblat și portarul, dar nu l-a învins pe stoperul Savici, care a respins de pe linie! Și, în loc de 0-2, a fost 1-1.

Doar trei minute mai târziu, muntenegrenii (foarte periculoși, chiar și fără Jovetici, nerefăcut) au egalat: plecat de la limita ofsaidului, Mugoša a înscris cu capul din mijlocul careului.

Însă lobul lui Piszczek din minutul 83 a mai adus 3 puncte Poloniei, ca și calificată. Și ne păstrează pe noi aproape de Muntenegru.

Muntenegru - Polonia 1-2

• Marcatori: Mugoša 63 - Lewandowski 40, Piszczek 83
  • A arbitrat: Viktor Kassai (Ungaria)

MUNTENEGRU: Božovici - Marušici (90Ă2 Vučinici), Savici, Šofranac, Stojkovici - Vešovici, Vukčevici, Šćekici (86 Đorđevici), Kojaševici (81 Ivanici) - Bećiraj, Mugoša. Antrenor: L. Tumbakovici

POLONIA: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Jędrzejczyk - Linetty (78 Teodorczyk), Zieliński, Mączyński (90+2 Cionek) - Błaszczykowski, Lewandowski, Grosicki. Antrenor: A. Nawałka