INTERNATIONAL  »  EURO 2020  »  INCIDENT

Încă un incident grav la Euro » Un spectator a căzut azi din tribune: „E în stare gravă la spital”

EURO 2020. Un suporter de pe Wembley a căzut din tribune chiar la începutul meciului Anglia - Croația 1-0 și se află în stare gravă la spital.

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 iunie 2021 22:36 / Actualizat duminica, 13 iunie 2021 22:50

„Spectatorului i s-a acordat asistență medicală la fața locului, apoi a fost transportat la spital”, a spus unul dintre organizatorii partidei pentru BBC.

Euro 2020 » Un spectator a căzut din tribune la Anglia - Croația

Până în acest moment, nu a fost făcută publică identitatea persoanei și nu se știe naționalitatea fanului. De asemenea, momentul nu a fost redat de televiziuni.

Urmeaza ca UEFA să ancheteze momentul pentru a se desluși cum a fost posibil episodul reprobabil.

„Putem confirmă că un spectator a căzut din tribune și a fost transportat la spital în stare gravă”, a specificat un oficial UEFA pentru sursa citată.

22.500 de spectatoriau asistat la meci

Aproape de o tragedie cu Eriksen la Euro 2020

Sâmbătă, Christian Eriksen (29) s-a prăbușit pe teren în timpul meciului de la Euro 2020 Danemarca - Finlanda 0-1.

• Eriksen s-a prăbușit când Danemarca executa un aut (minutul 43). Grăbindu-se să primească mingea, Christian a căzut la pământ, în timp ce balonul l-a atins în zona genunchiului.
  • A fost resuscitat chiar pe gazon și dus cu la spital, acolo unde Eriksen a fost stabilizat.

Anglia - Croația 1-0 » Victorie cu emoții pentru britanici la Euro 2020

Anglia a început mai bine jocul, și-a respectat statutul de favorită în primele minute, iar bara lui Foden (6), plus ocazia ratată de Kalvin Phillips câteva zeci de secunde mai târziu anunțau un meci lejer pentru trupa lui Southgate.

N-a fost cazul. Croația a reușit să echilibreze partida până la pauză. Chiar dacă nu și-au creat ocazii importante în primul act, Modric, Perisic&Co. le-au ținut piept cu brio englezilor.

+12 FOTO

Sterling a spart gheața în debutul actului secund, singur cu portarul (57). Pasa excepțională a revelației Philips a deblocat atacul Angliei. Apoi, Harry Kane a irosit o situație imensă, din câțiva metri.

Un carusel de ocazii până la final. Pe rând, Kovacic, Kane și Mount au irosit situații bune, din apropiere. Cu emoții, Anglia și-a păstrat avantajul și a reușit să câștige partida.

VIDEO. Tot ce trebuie să știi înainte de Spania - Suedia

Citește mai multe știri de la Euro 2020:

Austria - Macedonia de Nord » 4 goluri în primul meci jucat pe Arena Națională la Euro 2020

Austria - Macedonia de Nord, pas cu pas spre stadion » Reporterul GSP a urmat traseul fanilor: de la controlul medical, la fluierul de start

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”