INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  DINAMO - STURM GRAZ, AZI, ORA 22:05, PRO TV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

A fost corect acordat penalty-ul pentru Sturm Graz din minutul 4?

Articol de GSP - Publicat joi, 03 decembrie 2009 00:00

În minutul 4 al partidei Dinamo - Sturm Graz, arbitrul Bruno Paixao a acordat un penalty în favoarea austriecilor pentru un presupus henţ al lui Laurenţiu Rus în propriul careu.

Dinamovistul a protestat, motivînd că avea mîna lîngă corp, însă reluările TV par a-i da dreptate centralului portughez. Din fericire pentru alb-roşii, Dolha a reuşit să pareze penalty-ul executat de Muratovici.

Spune-ţi părerea: a fost sau nu penalty în faza din minutul 3?