INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  BRAGA - RANGERS

BRAGA - RANGERS 0-1 // VIDEO + FOTO » Rangers s-a calificat în optimile Europa League! Ianis Hagi, decisiv la gol

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 februarie 2020 15:19

Rangers a câștigat și returul cu Braga, 1-0, și s-a calificat în optimile Europa League. În tur, scoțienii au câștigat cu 3-2.

Braga - Rangers 0-1

Ianis Hagi a fost titular și a jucat 72 de minute pentru Rangers, fiind extrem de activ. După ce a tras peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, Ianis Hagi a fost personajul negativ în finalul primei repriză. Românul a bătut slab un penalty, în minutul 45+1, iar portarul Matheus a apărat

Ianis Hagi, pasă superbă de gol

În partea a doua, Ianis și-a laut revanșa pentru penalty-ul ratat. În minutul 62, Hagi a preluat o minge la jumătatea terenului și a pasat spectaculos pentru Kent. Ianis se afla cu spatele la colegul său, dar a trimis o pasă perfectă, de 30 de metri, care l-a lăsat pe Kent singur cu portarul, iar atacantul scoțienilor a marcat. Ulterior, Hagi a fost schimbat în minutul 72, iar Rangers a reușit să mențină rezultatul și să se califice în runda următoare.

Echipe de start

Braga: Matheus - Bruno Viana, Carmo, Raul Silva, Nuno Sequeira - R. Esgaio, Fransergio, Palhinha, Trincao - Paulinho, Horta
Rezerve: Sa Tiago, Fonte, Galeno, A. Horta, Novais, Ruiz, Tormen
Antrenor: Ruben Amorim

Rangers: A. McGregor - Tavernier, Goldson, Edmunson, Barisic - Davis, Jack, Arfield - I. Hagi, Kamberi, Kent
Rezerve: Foderingham, Aribo, Halliday, Kamara, Katic, Ojo, Stewart
Antrenor: Steven Gerrard

Stadion: Estadio Municipal de Braga (Braga)
Arbitru: Andreas Ekberg (Suedia)

Ianis Hagi, #1 la Rangers » Anunțul oficial făcut de scoțieni: „Suntem încântați să vă anunțăm noul contract”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!