INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTRA- VIKTORIA PLZEN

Doar remiză! Astra nu a repetat meciul bun din tur cu Plzen, iar calificarea pare tot mai departe

Articol de GSP - Publicat joi, 03 noiembrie 2016 17:16

Astra Giurgiu a remizat pe teren propriu contra cehilor de la Viktoria Plzen, scor 1-1.

Vezi meciul liveTEXT

LIVE: Astra - Plzen 1-1 (Stan 19/ Krmencik 25)

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Echipa antrenată de Marius Șumudică a deschis scorul în minutul 19, prin Alexandru Stan, care a interceptat o minge primită de la Budescu și, după un ricoșeu fericit, a reușit să trimită mingea în poarta cehilor.

Avantajul giurgiuvenilor nu a durat decât 6 minute, cehii reușind să restabilească egalitatea prin Krmencik, care l-a învins pe Lung cu o lovitură de cap superbă în minutul 25.

"Astralii" au scăzut din intensitate în repriza doua și le-au permis cehilor să fie periculoși. Marcatorul golului egalizator, Krmencik, a lovit transversala în urma unei lovituri de cap, aceasta fiind și cea mai mare ocazie a reprizei secunde.

Meciul s-a terminat 1-1, iar șansele Astrei la calificare sunt din ce în ce mai mici.

La partida disputată pe Arena Națională au asistat aproximativ 2.500 spectatori. În celălalt meci al grupei, AS Roma s-a impus pe terenul Austriei Viena, scor 4-2