INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ROSENBORG - STEAUA, JOI, 21:00, PROTV, GSP.RO

E legendă la Rosenborg, însă spune lucrurile pe nume: "Am avut noroc la București! Puteam pierde ușor cu 2-0"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 26 august 2015 21:52

Fostul mare atacant al naționalei Norvegiei și al celor de la Rosenborg, Mini Jakobsen, nu o desconsideră pe Steaua, mai ales după ce a văzut prima repriză de la București.

Norvegienii au cîștigat turul cu Steaua cu 3-0, însă prima repriză a aparținut în totalitate campioanei României, care putea marca de cel puțin două ori.

" Rosenborg a avut mult noroc la București. Dacă în prima repriză era 2-0 și Steaua cîștiga la final, cred că nimeni n-ar fi spus nimic", a zis Mini Jackobsen la Digi.

Rosenborg - Steaua este joi, de la ora 21:00, în direct la ProTV și liveTEXT pe GSP.RO.

Comentarii (9)
para.para
para.para  •  27 August 2015, 10:39

"...prima repriză a aparținut în totalitate campioanei României, care putea marca de cel puțin două ori." - Total gresit, campioana ghesepeului putea marca chiar si de 72 de ori.

travka
travka  •  27 August 2015, 07:52

nu prea avem ce cauta in grupe anu asta, e cea mai slaba echipa din ultimii 10 ani, dar diferenta a fost ca nu avem fundasi si portar, Cojocaru scoate doar ce e pe el in rest orice sut e gol, printre picioare cu ASA, cu Rosenborg cel putin golul 2 al lor putea sa il scoata dar omu nu are reflexe, e prea inalt si daca tragi pe jos se misca in reluare nu are pic de reactie, pe urma nu mai avem fundasi, de la Chiri-Gardos-Varela am ajuns in Papp si Tosca iar Papp anu asta a fost catastrofal, nu mai avem mijlocasi, Filip-Breeveld si Muniru nu recupereaza aproape nimic, nu fac presing deloc, nu anticipeaza jocul cum faceau Bourceanu-Pintilii, iar in atac pai atacant cum a fost Keseru noi nu am mai avut de la bloc notes Raducanu si Rusescu si cam atat, la mijloc Sanmartean a fost cel mai bun om din ultimii 10 ani, Stanciu incearca iar Chipciu e iesit din forma de 2 ani de cand a plecat Reghe....asa ca ne concentram pe campionat anu asta dupa 12 ani lasam haterii sa se bucure, ca dupa 12 ani nu o sa mai vada meciurile europene ale Stelei, care a avut 5 primaveri europene + o semifinala de Cupa Uefa + sferturi cu Reghe dupa ce am scos Ajax si am batut Chelsea, ii lasam pe cei de la mimamo-rapid sa ne explice cum e cu meciuriel internationale europene :D