INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - HAJDUK SPLIT 2-1

FCSB - Hajduk Split 2-1 // Mihai Stoica nu s-a putut abține și i-a ironizat pe dinamoviști după calificarea cu Hajduk: "Jos mileurile!"

Articol de GSP - Publicat vineri, 17 august 2018 09:25

FCSB a câștigat greu meciul Hajduk Split, 2-1, și s-a calificat în play-off-ul Europa League. În tur a fost 0-0.

• FCSB va juca în play-off-ul Europa League cu Rapid Viena
  • Meciurile vor avea loc pe 23 și 30 august

Mihai Stoica, manager sportiv la FCSB, a reacționat pe contul de Facebook și a profitat de calificare pentru a râde de rivala Dinamo. MM a amintit de golul marcat de Filipe Teixeira în ultimul minut al meciului Dinamo - FCSB 2-2, din sezonul trecut, și de faptul că dinamoviștii au celebrat joi seara doi ani de la farsa făcută fanilor steliști la meciul cu Manchester City (Detalii aici)

"Aceeași poartă, același minut ca atunci când i-am trimis în play-out. Noi am optat din nou pentru play-off. Politica clubului. Cât de trist e să celebrezi incendii și farse... Până când gândiți o inundație, un «tremblement de terre» (n.r. cutremur), jos mileurile!", a scris Mihai Stoica pe contul său de Facebook.