INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - LUGANO

FCSB - LUGANO // Ghinion teribil pentru Dică: nevoit să facă a 3-a schimbare după ce atacantul nu a mai putut continua

Articol de GSP - Publicat joi, 07 decembrie 2017 23:21

Pe lângă scorul neașteptat de pe tabelă, 1-2, Nicolae Dică a primit o veste cât se poate de proastă în a doua repriză  a partidei cu Lugano.

În minutul 55, tehnicianul a fost nevoit să efectueze cea de-a treia schimbare după ce Florin Tănase s-a accidentat și nu a mai putut continua partida. Conform primelor informații, căpitanul FCSB-ului a suferit o contractură musculară, care l-ar putea ține departe de gazon în ultimele două meciuri rămase din campionat.

În prealabil, Dică mai efectuase două schimbări, înlocuindu-i pe "renegații" William de Amorim și Cătălin Golofca cu Gnohere, respectiv Dennis Man.

Cu doar șase rezerve pe bancă, dintre care un portar, Dică s-a văzut nevoit să improvizeze, introducând în locul lui Tănase un jucător de profil defensiv, sârbul Marko Momcilovici.