INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  FCSB - LUGANO

FCSB - LUGANO // Panduru s-a luat de Dică după prima repriză cu elvețienii: "Era normal să se întâmple ce s-a întâmplat"

Articol de GSP - Publicat joi, 07 decembrie 2017 22:58

Analistul Basarab Panduru a criticat tactica lui Dică, la pauza partidei cu Lugano. După 45 minute catastrofale, roș-albaștrii erau conduși cu 0-2.

Fostul mare fotbalist contestă faptul că antrenorul schimbă echipa de la meci la meci.

"Rezultatul e corect. Adversarii au fost mai buni, au jucat fotbal. Am văzut o echipă foarte bună, Lugano, care încearcă să joace fotbal, și am văzut și echipa FCSB-ului, care nu a știut ce a vrut.

Nu prea ai ce să joci când schimbi jucătorii de la meci la meci. Era normal să se întâmple ce s-a întâmplat: cei patru jucători din ofensivă nu au jucat niciodată în această formulă", a comentat Basarab Panduru, la TV Telekom Sport.