INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - FENERBAHCE, AZI, ORA 20:00, PROTV ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Fenerbahce a dominat prima repriză din Ghencea. Vezi cifrele primei părţi!

Articol de GSP - Publicat joi, 22 octombrie 2009 00:00

Fenerbahce a dominat prima repriză a partidei cu Steaua atît la impresia artistică, cît şi la cifrele statistice. Turcii au reuşit să încline terenul spre poarta lui Zapata în primele 45 de minute, însă dominarea lor a rămas sterilă.

Elevii lui Cristoph Daum au tras la poartă de 10 ori, faţă de doar o singură încercare a steliştilor. De asemenea, atacanţii lui Fenerbahce au fost surprinşi de 3 ori în ofsaid, în timp ce jucătorii lui Mihai Stoichiţă au "0"  la acest capitol. Turcii au dominat şi la cornere (4-1).

Steaua s-a impus în schimb la capitolul faulturi comise (7-6), egalitatea între cele două echipe consemnîndu-se doar la cartonaşele galbene (2-2) şi pe tabela de scor (0-0) :D.

Playtech: BOMBĂ! Anamaria Prodan a pus interlopii să o pedepsească pe amanta lui Reghe! Ce a declarat în urmă cu puțin timp