INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  PSV EINDHOVEN - CFR CLUJ 1-0

Fred Rotten: "Am avut noroc în repriza secundă. CFR e o echipă bună"

Articol de GSP - Publicat joi, 01 octombrie 2009 00:00

Antrenorul echipei PSVEindhoven, Fred Rutten, a afirmat că elevii săi nu ar mai fi avut niciun fel de emoţii în partea a doua, dacă ar fi reuşit să concretizeze o parte din ocaziile din primele 45 de minute.

"Am avut o primă repriză excelentă, în care am dominat clar şi am ratat ocazii peste ocazii. Dacă am fi înscris pentru 2-0 în prima parte, atunci era greu să mai avem emoţii.

Apoi, în repriza secundă, adversarul a devenit mai optimist şi am avut noroc la unele dintre ocaziile lor. CFR are sud-americani de calitate, e o echipă bună, spre deosebire de Sparta, care are un joc robust", a afirmat Rutten.

CFR Cluj a pierdut, joi, în deplasare, scor 0-1, partida cu formaţia olandeză PSV Eindhoven, din cadrul etapei a doua a Ligii Europa, după un gol marcat în debutul întâlnirii de Bakkal.

sursa: NewsIn